Iasi / Reprezentant Medical - promovare medicamente originale

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie este specializata in marketing si promovare de produse farmaceutice dezvoltate in parteneriat cu producatori internationali de renume.

In ultimii 20 de ani, compania s-a extins din Romania in Europa Centrala si de Est cu un portofoliu de produse inovative care acopera nevoile actuale ale pacientilor, pe o varietate larga de specialitati medicale.

Important: Cautam candidati cu experienta in promovare medicala si vanzare farmaceutica pe arii variate de specialitate: gastroenterlologie, medicina interna, obstetrica-ginecologie, urologie, dermatologie, pediatrie, medicina de familie etc.

Adaptarea la solicitarile jobului si pietei actuale este data in special de expunerea anterioara la mediul medical si de contactele active in domeniu, pe specialitatile mentionate si nu numai.

Responsabilitati:
Promoveaza etic medicamente originale ( in farmacii, spitale, policlinici, dispensare, cabinete individuale) prin vizite directe sau in cadrul unor evenimente medicale;
Vinde medicamentele din portofoliul promovat in farmacii;
Consolideaza relatiile cu clientii importanti ( lanturi de farmacii, famacii independente, distribuitori, medici specialisti);
Indeplineste obiectivele de vanzari la nivel de zona;
Identifica clienti noi, mentine si dezvolta relatiile cu clientii importanti.
Transmite rapoarte de activitate si propuneri strategice / tactice catre superiori.
Negociaza contracte, culege, clasifica si interpreteaza informatiile specifice activitatii desfasurate.
CERINTE

CERINTE

Cerinte esentiale:
Contacte active pe diverse specialitati, de preferat: urologie, obstetrica-ginecologie, endocrinologie, ORL;
Excelente abilitati de promovare, prezentare si vanzare;
Persuasiune, putere de convingere care urmareste atingerea obiectivelor asumate;
Experienta dovedita in promovare medicala si vanzare farmaceutica OTC-uri, RX-uri, suplimente;
Contacte medicale active pe ariile mentionate mai sus sau conex;
Disponibilitate la deplasari pe zona alocata: IS, BC, SV, NT;
Carnet auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Pachet salarial variabil in functie de rezultate (salariu fix + bonus);
Logistica oferita de companie (masina telefon, laptop).

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.