Grafician aplicatii mobile

Mobile Touch

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal este pasionat de tehnologiile mobile de varf si este interesat in urmarea unei cariere ca designer pentru sisteme mobile dotate cu sistemele de operare iOS, Android si Windows Phone.

Conditii si responsabilitati:
- creeaza conceptul de design
- executa designul aplicatiilor pentru dispozitivele mobile in functie de specificatiile clientului
- colaboreaza indeaproape cu echipa de development si cu clientii finali
- capacitate de munca in conditii de stress si de a respecta deadline-urile impuse de fiecare proiect
- este necesara prezenta la sediul firmei 8 ore/zi

CERINTE

- cunostinte excelente de Adobe Photoshop si Illustrator
- creativitate, flexibilitate, simt artistic dezvoltat
- experienta relevanta in dezvoltarea conceptelor creative
- prezentarea obligatorie a unui portofoliu
- limba engleza cel putin la nivel mediu
- spirit de echipa, atentie la detalii

Cunostinte de HTML/CSS, Dreamweaver, grafica 3D, Flash prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- sistem de salarizare atractiv care reflecta abilitatile si implicarea in companie
- dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe tinere
- conditii de munca excelente

Mobile Touch este specializata in dezvoltarea de aplicatii native pentru dispozitive mobile cu sisteme de operare iOS, Android si Windows Phone.

Din 2008, anul in care a fost lansat Apple App Store, oferim clientilor nostri servicii complete de dezvoltare a aplicatiilor mobile: implementare, optimizare, design grafic, consultanta, quality assurance, platforme de administrare si servicii web, servicii de publicare si post-publicarea aplicatiilor mobile.