expert programe finantare

Fundatia Corona

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza cerinte programe de finantare
- definire idei eligibile de proiecte
- redactarea cererii de finantare si a dosarului proiectului, depunerea si analiza raspunsului, completarea documentatiei,
- obtinerea documentelor necesare pentru dosarul proiectului, organizarea proiectului (analiza, planificare, urmarirea executiei)
-managementul proiectului, intocmirea de rapoarte privind desfasurarea proiectului

CERINTE

- studii superioare universitare de lunga durata absolvite cu diploma de licenţă
- 3 ani experienta in managementul proiectelor cu finantare europene sau din fonduri publice (reprezinta un avantaj)
- experienta in sectorul intreprinderilor mici si mijlocii (reprezinta un avantaj)
- experienţa în activităţi de coordonare a echipelor de lucru, experienţă în monitorizarea activităţilor şi sarcinilor alocate echipelor de lucru
- cunoştinte IT: MS OFFICE, MS EXCEL, Internet Explorer.
- limba engleză fluent
- excelente abilităţi de comunicare şi de raportare
- rezistenta la stres, lucru in echipa cu obtinerea rezultatelor in termenele proiectului

BENEFICII OFERITE

mediu dinamic de lucru unde implicarea si initiativa sunt recunoscute si recompensate

Fundatia Corona este activa din 1999 in domeniul programelor pentru dezvoltarea comunitatii locale în toate sectoarele vietii economice, sociale, culturale, educative, sportive si de tineret si mediu.
Cautam oameni care se dedica activitatilor pe care le desfasoara, care se identifica cu o cultura a realizarilor profesionale fundamentate pe satisfactia clientilor ce li se adreseaza, care isi asuma responsabilitatea deciziilor pe care le iau si care in toate demersurile profesionale pe care le fac urmaresc ca scop final satisfactia muncii bine facute.
Aceasta este viziunea noastra.......