Executori bancari - IASI / CLUJ / CONSTANTA / CRAIOVA - urgent!

Capa Finance IFN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pune in executare titlurile executorii apartinand companiei, prin unitatea in care isi desfasoara activitatea
- Notifica actele judiciare si extrajudiciare si comunica actele de procedura specifice etapelor de executare silita.
- Aplica masurile asiguratorii dispuse de instanta judecatoreasca in favoareaagentiiilor aflate in sfera sa de competenta.
- Intocmeste procesele ¿¿¿ verbale de constatare in cazul ofertei reale, urmate de consemnarea sumei de catre debitorul societatii, potrivit dispozitiilor Codului de procedura civila.
- Intocmeste, potrivit legii, protestul pentru neplata sau neacceptarea cambiilor, a biletelor la ordin sau a cecurilor, dupa caz.
- Recupereaza pe cale amiabila sau prin proceduri executionale orice debite si/sau credite restante, indiferent de natura tranzactiei care le-a generat.

CERINTE

- min. 2 ani experienta in recuperare creante
- studii superioare juridice
- carnet de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (include salariu fix & comision)
- posibilitatea de dezvoltare a carierei ca parte a unei echipe entuziaste de profesionisti

Aplicatiile vor fi tratate cu deplina confidentialitate. Vom contacta pentru interviu doar candidatii selectati.

Va rugam sa aplicati la acest anunt direct pe site-ul myjob sau trimitand CV-ul la adresa: hr@patriacredit.ro. Va multumim!

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 13 ani de acordare a creditelor pe piata locala.