Editor software

SoftNews Net SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Editor software este jobul ideal pentru candidatii pasionati de tot ceea ce inseamna software pentru PC si ofera posibilitatea de a contribui in mod direct la unul dintre cele mai populare si mai mari site-ul de software: www.softpedia.com.

Activitatea presupune instalarea, testarea si evaluarea a diverse programe, compunerea unor scurte descrieri (mini review), realizarea unui set reprezentativ de capturi de ecran si clasificarea tuturor informatiilor in cuprinzatoarea baza de date a site-ului.

Ele vor fi de folos celor peste 1 milion de utilizatori din toata lumea care acceseaza Softpedia in fiecare zi.

Editorul comunica si cu dezvoltatorii de software pentru a asigura corectitudinea informatiilor, actualizarea lor cand este necesar, precum si pentru a oferi informatii despre erori in programele evaluate (bug-uri), unde este cazul.

CERINTE

- Cunostinte avansate de limba Engleza (scris, citit)
- Experienta operare PC si utilizare programe de baza
- Studiile superioare finalizate reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, combinat cu un sistem motivant de bonusuri
- Conditii excelente de lucru, dotari tehnice adecvate, mediu lucru tanar, dinamic
- Oportunitatea de a face parte din echipa Softpedia , cel mai vizitat site din Romania si unul de top la nivel mondial.

DESCRIEREA FIRMEI

Softpedia