Economist - Control Financiar

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la revizuirea si implementarea instrumentelor si procedurilor de control financiar
- Face deplasari de scurta durata in teritoriu pentru verificarea documentelor contabile
- Colecteaza, analizeaza si interpreteaza datele financiar-contabile ale firmei
- Identifica in functie de acestea potentialele riscuri
- Realizeaza analize si rapoarte financiare solicitate de management
- Face recomandari pentru imbunatatirea situatiei din punct de vedere financiar - contabil a firmei
- Raspunde de urmarirea si incadrarea in limitele bugetului aprobat. Este implicat in elaborarea si implementarea bugetului.
- Implemeteaza si urmareste un sistem eficient de control al costurilor
- Realizeaza dosarele de cheltuieli si aproba efectuarea platilor.
- Este la curent cu schimbarile din punct de vedere contabil, legislativ din Romania
- Colaboreaza in activitatea sa cu Directorul General, colegii din casierii si departamentul financiar.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul financiar - contabil
- Experienta de minim 2 ani in contabilitate si minim 1 an in activitatea de control financiar
- Cunostinte foarte bune de contabilitate, bugete, analiza financiara
- Cunostinte operare PC - cel putin nivel mediu
- Cunostinte de limba egleza - nivel mediu
- Permis auto cat B - de preferat

Cautam o persoana:
- cu abilitati foarte bune de planificare
- atentie la detalii
- perseverenta in atingerea obiectivelor setate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial este alcatuit din:
- Salariu fix plus bonusuri de atingere a obiectivelor
- Program de pregatire si integrare in companie
- Reale posibilitati de dezvoltare in cadrul companiei

EDUROM (consultanta resurse umane) angajeaza Economist - Control Financiar pentru clientul sau, companie multinationala din domeniul telecomunicatii.