ECONOMIST

SC XL WORLD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contare si inregistrare cronologica, sistematica a documentelor contabile primare si evidentierea acestora conform legislatiei in vigoare;
- Evidenta analitica a conturilor de furnizori, clienti, venituri si cheltuieli; inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de ¿casa¿ si ¿banca¿;
- Calcul salarii si intocmire state de plata, intocmire declaratii fiscale;
- Indosariere si arhivare documente;
- Intocmire rapoarte standard si ad-hoc pentru lucrarile definite in obiectivele departamentului;
- Ofera suport pentru solutionarea anumitor probleme de ordin financiar.

CERINTE

- Studii superioare (absolvent FEAA, de preferat Finante-Contabilitate);
- Minim 2 an experienta pe un post similar;
- Experienta in utilizarea aplicatiei Win Mentor;
- Cunoasterea la zi a legislatiei contabile;
- Cunostinte bune de operare PC (MS Office-Word, Excell, Power Point);
- Limba engleza sau limba italiana - conversational;
- Inteligenta operationala si organizatorica, gindire analitica si sintetica, simt de raspundere
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru specific unei companii multinationale
- Conditii de munca excelente, echipamente de ultima ora
- Salariu competitiv
- Bonusuri si premii pe masura rezultatelor
- Oportunitati de dezvoltare a carierei

XL WORLD ofera servicii profesionale pentru gestionarea si consolidarea relatiilor cu clientii: telemarketing (campanii pentru atragerea, fidelizarea si reactivarea clientilor), cercetari de piata, sondaje electorale, stabilirea întâlnirilor de afaceri, gestionarea numerelor verzi, infoline pentru produse si servicii, asistenta tehnica de specialitate, asistenta pre/post vanzare, back office, solutii de call center la cheie.