Director Educational Scoala Varlaam Mitropolitul, Iasi

Fundatia Varlaam Mitropolitul

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura managementul, dezvoltarea si inspira echipa educationala a Scolii
Coordoneaza si dezvolta activitatea educationala a Scolii
Asigura managementul relatiilor cu parintii
Creaza si dezvolta parteneriate educationale si proiecte extracurriculare impreuna cu echipa de invatatori / profesori in vederea implinirii misiunii Scolii
Asigura procesul de inscriere si reinscriere
Participa in Board-ul Executiv al Fundatiei Varlaam Mitropolitul

CERINTE

- Studii superioare in invatamant
- Experienta de Invatator / Profesor minim 4 ani
- Experienta de management / management de proiect constituie un avantaj
- Deschidere la Spiritualitate
- Capacitatea de a fi Lider si de a influenta
- Simtul misiunii
- Pasiune pentru educatie
- Abilitati de comunicare si relationare
- Capacitate de organizare si structura
- Orientare catre solutii, reactie si rezolvare rapida a problemelor

BENEFICII OFERITE

1. Program de cursuri de dezvoltare personala si profesionala
2. Oportunitate de a deveni formator
3. Oportunitate de a crea cluburi de dezvoltare extra-curiculara (educatie experientiala)
4. Un mediu care te apreciaza si dezvolta
5. O locatie centrala cu dotari educationale ultra-moderne
6. O echipa care te sprijina sa-ti dezvolti potentialul
7. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa de management ambitioasa

DESCRIEREA FIRMEI

Afla despre noi pe http://scoalavarlaam.ro/