DIRECTOR ECONOMIC

A Classic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si supervizeaza departamentul financiar – contabil;
- Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli si strategia financiara a companiei;
- Reprezinta compania in relatia cu auditorii externi, cu institutiile financiar-bancare si cu autoritatile statului cu ocazia controalelor efectuate de aceastea pe linie financiar-contabila;
- Urmareste respectarea legislatiei financiare si fiscale;
- Supervizeaza situatia incasarilor si platilor;
- Raspunde de intocmirea balantei, bilanturilor, contului de profit si pierdere, notelor explicative, cash-flow-urilor;
- Elaboreaza analize comparative si de variatie fata de bugete si planificari;
- Intocmeste documentatia necesara pentru aplicatiile de finantare ale companiei;
- Intocmeste rapoarte lunare, situatii si informari pentru management.

CERINTE

-Studii superioare economice, expert contabil;
-Experienta profesionala in domeniul financiar–contabil, cu experienta pe posturi similare de minim 2 ani;
-Cunosterea sistemelor financiar-contabile si de raportare;
-Abilitati de conducere si coordonare;
-Experienta in companii de import si distributie/retail, sau prezente la nivel national, constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
-Oportunitatea de a face parte dintr-o companie prezenta la nivel national, cu o echipa tanara, dinamica si cu un ritm accelerat de dezvoltare;
-Suport in activitate si cursuri de perfectionare.

A CLASSIC: companie nationala specializata in importul si distributia de materiale electrice si corpuri de iluminat, nr.1 in Romania in distributia pe anumite zone si branduri din portofoliu.

Ca partener/distribuitor autorizat al unor marci de prestigiu
- PHILIPS Lighting - Olanda (surse si corpuri de iluminat),
- SIEMENS - Germania (aparataj electric, automatizari),
- LEGRAND - Franta, HAGER - Germania (aparataj si sisteme electrice, automatizari),
- BTICINO - Italia (aparataj electric, automatizari),
- GEWISS - Italia (aparataj electric, automatizari),
- ROMCAB, ICME (cabluri, conductori electrici),
- ORION-Austria, VOLTOLINA-Italia, AV MAZZEGA-Italia (corpuri de iluminat),
oferim o gama completa clientilor nostri si preturi de prima veriga – (importator direct/reprezentant autorizat) in piata.

www.aclassic.ro