Director departament IT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune :

In calitate de Director departament IT, principalele misiuni vor fi:

Stabileste si supravegheaza implementarea strategiilor şi politicilor informatice, în acord cu nevoile societatii;
Supravegheaza, dezvolta si anima echipa interna ;
Defineste noile strategii cu privire la dezvoltarea departamentului ;
Propune si elaboreaza bugetul aferent activitatii ;
Asigura o potrivire optima intre nevoile clientilor, strategia societatii si instrumentele informatice ;
Piloteaza si valideaza proiectele informatice, in colaborare cu sefii de proiect si Directiunea societatii ;
Asigura o relatie optima cu prestatarii externi ;
Asigura legatura cu celelalte departamente ale societatii ;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL :
Cautam o persoana riguroasa, dinamica, proactiva si cu spirit de initiativa pentru a se alatura echipei noastre din departamentul IT din sediul nostru din Iasi si Bucuresti.

Pentru reusita in aceasta misiune aveti nevoie de:

Bune cunostinte de limba franceza ;
Experienta semnificativa in coordonarea unei echipe ;
Experienta relevanta de Manager sisteme informatice / Project management ;
Cunostinte de baza in finante si in controlul de gestiune pentru o gestionare optima a bugetului si a comunicarii cu departamentul financiar ;
Capacitate de analiză, diagnostic, orientare către soluţii ;
Capacitate de ascultare şi relaţionare ;
Proactivitate şi cu spirit de initiaţivă ;
Rigoare si dinamism ;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII :

•Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes într-un mediu cu standarde ridicate de competitivitate;
•Pachet salarial atractiv;
•Program de formare in strainatate