DIRECTOR DE VANZARI-ZONA MOLDOVEI

GIL CAFE EXPRES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Formeaza si dezvolta echipa de vânzări
- Studiaza piaţa cafelei (horeca/ retail ) din zona de responsabilitate
- Elaboreaza strategiile si planurile de promovare a sortimentelor de cafea produse de companie
- Isi atinge targetul (volum/ valoric) impus de companie
- Se ocupa de dezvoltarea zonei pe care o coordoneaza si identifica noi clienti
- Se implica nemijlocit in procesul de vanzare din zona de responsabilitate
- Se deplaseaza in zona de responsabilitate pentru dezvoltarea portofoliului de clienti, prezentarea produselor companiei, prezentarea ofertelor potentialilor clienti si negocierea cu acestia in vederea incheierii de contracte comerciale
- Deruleaza sedinte zilnice cu echipa de vanzari:
- Stabileste indicatori performanta pentru echipa de vanzari
- Monitorizeaza evolutia performantei echipei de vanzari
- instruieste agentii si se implica in activitati de merchandising
- Urmareste ca fiecare agent sa desfasoare activitatile zilnice comform fisei postului
- Planifica strategia promotionala
- Monitorizeaza concurenta si evolutia ei
- Monitorizeaza si este responsabil de incasari, datorii, comenzi si discounturi
- Raspunde de predarea in conditii optime a documentelor financiare catre departamentele respective
- Intocmeste si transmite rapoarte privind evolutia vanzarilor
- Raporteaza zilnic top managementului

CERINTE

-Disponibilitate pentru deplasari In zona de responsabilitate si program prelungit.
-Experienta minim 3 ani in domeniul vanzarilor de cafea reprezinta un avantaj major

Calificari specifice postului:
- Supervizarea echipei
- Tehnici de vanzari
- Tehnici de comunicare si negociere
- Managementul teritoriului
- Analiza, planificarea si rezolvarea problemelor

Competente:
- Creativitate practica, integritate si siguranta de sine
- Orientarea catre piata si consumator
- Conducerea, dezvoltarea si motivarea echipei
- Lucru in echipa si invatarea din experienta

Experienta:
- in conducerea echipei de agenti comerciali minim 2 ani
- in dezvoltarea teritoriului

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix motivant, (in functie de abilitatile si experienta candidatului) plus comision din vanzari
- Masina noua si telefon de serviciu
- Reale posibilitati de afirmare si dezvoltare preofesionala

GIL CAFE EXPRES SRL este prima mare companie de procesat cafea din NE ROMANIEI.
Folosim de cea mai moderna tehnologie de prajit si ambalat cafea. Suntem in curs de certificare a standardului ISO 9001:2000 si a sistemului HACCP.