Content Editor

Arhipelago Interactive

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti prospat absolvent de Stiinte Economice/Jurnalism/Litere sau eşti la un program de masterat din acelaşi domeniu?

Esti ambitios, perseverent, ai talent la scris si doresti sa iti construiesti o cariera in mediul online dar nu ai experienta?

Invata de la cei mai buni!

Vino in echipa Arhipelago!

Care vor fi responsabilitatile tale?

Crearea de articole originale si relevante pe un anumit subiect: documentarea si selectarea surselor de calitate, realizarea unei structuri logice, redactarea propriu-zisa.
Refacerea unor texte (articole, programe, prezentari) in functie de specificul site-ului.
Gestionarea relatiei cu utilizatorii site-ului (informarea si dialogul prin e-mail/chat)
Gestionarea continutului prin publicarea si modificarea articolelor.
Promovarea articolelor scrise pe retele de socializare.
Redactarea unor comunicate de presa.
Verificarea functionarii corecte a site-urilor.
Dezvoltarea sau imbunatatirea unor produse online.

CERINTE

Candidatul potrivit:

Absolvent 2015, constituie avantaj profilul facultatii absolvite: Stiinte Economice, Jurnalism, Litere.
Inteligent, creativ, cu capacitate de selectie, analiza si sinteza.
Cunoaste limba romana si stapaneste regulile de gramatica, punctuatie si ortografie.
Are cunostinte avansate de limba engleza.
Detine bune cunostinte de operare calculator si de utilizare a internetului drept sursa de informare si documentare.
Constitute un avantaj cunoasterea notiunilor de baza in SEO (pentru generarea de continut compatibil SEO).

Vrei sa faci parte din echipa noastra? Asteptam un CV si cateva randuri despre tine in care sa ne spui de ce esti tu cel mai potrivit candidat, la adresa de mail contact@arhipelago.com.

Suntem o companie de publishing online si evenimente de afaceri care furnizeaza informatii practice si sprijin pentru intreprinzatori, actionand cu dedicare si integritate pentru a oferi servicii de calitate clientilor nostri.