Contabil Iasi - Locuri De Munca Contabil

SC ADI CENTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adi Center ( http: / / www. adicenter. eu ) angajeaza contabil.

Asteptam CV- uri la adresa de email hr@adicenter. eu

CANDIDATUL IDEAL:

- Aptitudini de comunicare si seriozitate fata de companie si in relatiile cu clientii;
- Intelegerea obligativitatii de a cunoaste si a prezenta conducerii periodic noutatile din legislatia financiar contabila in vigoare in vederea optimizarii cash – flow- ului;
- Cunostinte solide de contabilitate si legislatie in domeniu;
- Cunostinte avansate operare PC, in particular pentru aplicatii software de tip Office si aplicatii software de contabilitate ;
- Cunoasterea principiilor de functionare a sistemelor de tip ERP si CRM
- Inregistrarea contractelor de munca in Revisal
- Intocmirea si transmiterea Declaratiilor online catre ANAF
- Disponibilitate la program prelungit
- Gandire flexibila

CERINTE

- Inregistrarea tuturor operatiunilor financiar contabile in timp optim;
- Intocmire de balante, bilanturi, raport de profit si pierdere, note explicative lunar, intocmire state salarii, etc
- Gestionare optima a instumentelor de plata
- Colaborarea in bune conditii cu departamentul legislativ al firmei si cu departamentul de marketing
- Capacitate de participare in recuperare creante prin analiza situatiilor financiare ale clientilor si consultanta financiar fiscala - realizarea de situatii specifice referitoare la furnizori si clienti
- Casarea si scoaterea din uz a miloacelor fixe conform procedurilor interne ale companiei;
- Realizarea si trimiterea rapoartelor si analizelor specifice catre conducerea societatii.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitive si bonusuri salariale functie de performante

Adi Center (Marca Inregistrata) este o companie lansata in 2002, lider pe piata locala a serviciilor de personalizari atipice (productie publicitara si obiecte promotionale personalizate), print digital (calendare personalizate 2013, calendare personalizate 2013 Iasi, calendare personalizate 2013 Bucuresti), print imagini de dimensiuni mari (roll up banner, banner stradal, fotografii), tipografie si tipar carti si tipar reviste prin Editura StudIS (Marca Inregistrata), iar prin calitatea si diversitatea serviciilor si volumul de vanzari se situeaza in topul firmelor din Romania, oferind servicii cu cel mai bun raport calitate/pret.

Adi Center ofera servicii moderne de print digital, offset (tipografie-print A3 si A4 policromie), serigrafie si tampografie, indoor-outdoor, personalizari prin sublimare (tricouri, sepci, cani termosensibile, cani fluorescente, materiale textile, mouse pad-uri, genti, puzzle), legatorie clasica (lucrari de diploma, licenta, doctorat), reconditionari carti foarte vechi si manuscrise, tipar carti si reviste, productie publicitara.

Adi Center ofera la preturi competitive materiale publicitare si servicii de productie publicitara pentru simpozioane (comunicari de lucrari stiintifice), congrese si conferinte organizate de persoanele fizice si institutiile (companiile si universitatile) din Romania. La cerere se ofera si ISBN gratuit prin Editura StudIS pentru publicatiile din cadrul simpozioanelor ? carti, reviste, brosuri, colectii de articole.

Editura StudIS (Marca Inregistrata SC Adi Center SRL) va permite publicarea rapida a cartilor si revistelor la o calitate maxima cu un pret minim (ISBN-ul este gratuit).

Clientii apreciaza prin feedback pozitiv beneficiile celor mai mici preturi pentru productie publicitara simpozioane, carti de vizita, afise, autocolante, pliante (flyere), pixuri personalizate, calendare, mape cu buzunar, plicuri personalizate, coli cu antet, bannere (roll up banners), felicitari, invitatii, tablouri, tapet personalizat, ecusoane, insigne, brelocuri si legitimatii personalizate pentru cluburi sportive, scoli, restaurante, mall-uri, supermarket-uri, conferinte, congrese, nunti, sisteme de afisare info stand visual si dublu vizual, jucarii personalizate, executate conform standardelor actuale de calitate.

Serviciile si produsele Adi Center sunt disponibile pentru comenzi efectuate din toate orasele Romaniei (nu numai din Iasi) cu plata ramburs (prin servicii curierat). Pentru comenzi si informatii suplimentare vizitati site-ul