Contabil

Originals Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistrarea pe conturi si in evidenta contabila a facturilor emise catre beneficiari, a facturilor primite de la furnizori, a extraselor de banca, registrelor de casa si a deconturilor de cheltuieli.
- intocmirea, verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari si a Deconturilor de TVA.
- urmarirea clientilor si furnizorilor si a decontarilor interne.
- intocmirea periodica de rapoarte si analize conform cerintelor interne.
- documentarea permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si al fiscalitatii
Alte sarcini conexe domeniului de activitate.

CERINTE

- Cunostinte privind legilatia financiar contabila in vigoare;
- Cunostinte operare PC si programe contabile;
- Gandire analitica si sintetica;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Confidentialitatea asupra datelor cu care lucreaza;
- Experienta de minim 3 ani in domeniul financiar contabil intr-o societate comerciala

BENEFICII OFERITE

- program flexibil;

Originals.ro este cel mai mare magazin online cu articole sportive de pe teritoriul Romaniei avand clienti in peste 2000 localitati.