Consultant vanzari / Sales Consultant

Mobile Touch

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia solicitarile venite din partea potentialilor clienti si furnizeaza informatii relevate si concise cu privire la produsele si serviciile companiei
- Construieste, adapteaza si propune clientului o oferta de servicii personalizata
- Sintetizeaza si transmite solicitarile venite de la client catre persoanele competente in functie de specificul cererii
- Promoveaza imaginea companiei intr-o maniera pozitiva, proactiva si orientata catre client
- Activitatea se desfasoara la sediul companiei.

CERINTE

- Pasionat de tehnologie, utilizator de smartphone si aplicatii pentru acesta
- Experienta relevanta in vanzari directe si/sau relatii cu clientii (minim 1 an)
- Cunostinte de marketing si tehnici de vanzari; cursuri sau traininguri de specializare in vanzari constituie avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- Capacitatea de a reacţiona rapid şi de a găsi soluţii, răbdare şi rezistenţă la stres, orientare catre client
- Cunostinte avansate de limba engleza, atat in scris cat si conversational; alte limbi de circulatie internationala constituie avantaj
- Cunostinte bune de operare pe calculator si internet; MS Office nivel mediu

Puteti aplica trimitand CV la cariere [at] mobiletouch.ro

Mobile Touch este specializata in dezvoltarea de aplicatii native pentru dispozitive mobile cu sisteme de operare iOS (iPhone, iPad si iPod touch), Android, Windows Phone dar si aplicatii bazate pe tehnologii web: HTML, CSS, JavaScript.
Oferim clientilor nostri servicii complete de dezvoltare a aplicatiilor mobile: implementare, optimizare, design grafic, consultanta, quality assurance, platforme de administrare si servicii web, servicii de publicare si post-publicare a aplicatiilor mobile.