Direct Sales Consultant Vodafone

Partener VODAFONE dedicat persoanelor juridice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei:

Descrierea postului:
Vanzarea de solutii integrate de: voce mobila, voce fixa, date mobile, precum si a altor servicii aditionale.
Postul de consultant de vanzari directe presupune promovarea si vanzarea produselor din portofoliul Vodafone catre toate tipurile de entitati juridice (companii mari sau mici, institutii, ONG-uri, PFA, etc)

Responsabilitati:
- parcurgerea etapelor de vanzare de servicii business to business, de la identificarea clientilor, pana la semnarea contractelor

- indeplinirea planului de vanzari pe zona alocata
- monitorizarea satisfactiei clientului

- raportarea zilnica, standardizata a activitatii
- participare la sedinte strategice si operationale
- participarea la training-uri

CERINTE

- excelente abilitati de comunicare, sociabillitate, persuasiune
- perseverenta, initiativa, orientare spre performanta
- aptitudini tehnice, capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii
- imagine profesionala corespunzatoare, comportament etic
- disponibilitate la un program de lucru flexibil si deplasare pe teren
- permis de conducere categoria B de minim 1 an

BENEFICII OFERITE

Oferta:

- valorificarea cunostintelor si abilitatilor intr-o companie aflata in plina expansiune, intr-un mediu de lucru stimulativ, bazat pe respect reciproc, recunoasterea performantei si a profesionalismului
- oportunitati de dezvoltare pe termen lung si de promovare
- autoturism, telefon, internet mobil
- salariu fix + comision
- recompensare diferentiata in functie de competenta si performanta