Consultant vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Însuşirea strategiei de vânzare a companiei;
- Prospectarea pieţei în vederea vânzării produselor;
- Promovarea produselor şi imaginii companiei;
- Planificarea activităţii funcţie de tipul încadrării;
- Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
- Stabilirea obiectivelor individuale şi îndeplinirea acestora în timp real, în conformitate cu planul de vânzări negociat şi acceptat;
- Realizarea targetelor de vânzări şi prezenţa obligatorie la workshopuri, şedinţe şi cursuri de perfecţionare.

CERINTE

- Studii medii (diploma de bacalaureat) sau superioare;
- Bune abilităţi de comunicare, negociere şi vânzare;
- Deschidere pentru activitatea în echipă şi lucru cu termene limită;
- Orientare către atingerea obiectivelor individuale şi implicit pe echipă;
- Respectarea paşilor de lucru şi a regulamentului stabilit de companie;
- Raportări zilnice către superiori a rezultatelor obţinute;
- Propuneri de îmbunătăţire a activităţii pentru creşterea performanţei şi a rezultatelor;
- Ţinuta business;
- Optimism, atitudine pozitivă;
- Entuziasm, spirit întreprinzător;
- Cunoştinţe operare PC:Word/Excel.

BENEFICII OFERITE

- Formare profesională şi specializare oferite de companie prin organizarea de cursuri referitoare la produse, tehnici de vânzare, sesiuni de coaching şi traininguri regionale şi naţionale;
- Mediu de lucru profesionist, dinamic şi tânăr;
- Grilă de comisioane, bonusuri şi finanţări de performanţă competitive pe piaţa de profil;
- Oportunităţi de carieră, metode de evaluare a performanţelor, de urmărire a evoluţiilor, criterii de promovare clare şi sprijin în construirea unei cariere în vânzări.