Consultant UMS

S.C. The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consultantul UMS este acel angajat care se ocupa de implementarea sistemului integrat University Management System, in cadrul universitatilor din Romania.
Acest post presupune:
- culegerea de informatii specifice universitatilor-client, pentru a putea configura ulterior sistemul UMS conform cu procesele si fluxurile universitatii;
- centralizarea informatiilor obtinute de la clienti, in rapoarte stabilite de catre conducerea firmei;
- deplasarea la sediul clientului (in acest caz la sediul universitatii-client) pentru a instala si configura sistemul UMS, pentru a instrui utilizatorii, pentru a face importuri de date etc;
- oferirea de suport on-line clientilor UMS (chat, messanger, e-mail);
- centralizarea problemelor aparute la universitatile-client si urmarirea rezolvarii acestora;
- mentinerea relatiilor cu clientii, prin discutii periodice cu acestia.

Intrucat postul de Consultant UMS este specific companiei The Red Point, se asigura o instruire initiala a consultantilor, de 1-2 luni. Pentru mai multe informatii despre sistemul UMS (University Management System).

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil IT (calculatoare, informatica, automatica, informatica economica etc).
- Experienta in lucrul cu clientii poate reprezenta un avantaj.
- Experienta de lucru in cadrul unei universitati este un avantaj major.
- Disponibilitate la deplasari.
- CV-urile trebuie sa fie insotite de fotografie (inserata ca imagine in CV sau atasata la mail). - Nu conteaza calitatea fotografiei.
- Angajarile sunt URGENTE !!!

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Prime in functie de realizarile de la implementare;
- Posibilitati de negociere periodica a salariului;
- Conditii de munca la standarde occidentale;
- Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
- Perspective de promovare si afirmare profesionala;
- Evaluare periodica pentru stabilirea nivelului salarial si al ierarhiei, in functie de nivelul de cunostinte si experienta acumulata (junior nivel 1/2, senior nivel 1/2).

S.C. The Red Point S.A. este o companie ieseana specializata in software si web development.
Domenii de activitate :
- Sisteme integrate Enterprise Resource Planning
- Customer Relationship Management
- Document and Information Flow Management
- Supply Chain Management
- Project Management
- Data Warehouse Management
- Warehouse Logistics
- University Management