Consultant UMS

S.C. The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultantul UMS este acel angajat care se ocupa de implementarea sistemului integrat University Management System, in cadrul universitatilor din Romania. Acest post presupune:
- culegerea de informatii specifice universitatilor-client, pentru a putea configura ulterior sistemul UMS conform cu procesele si fluxurile universitatii;
- analiza proceselor clientilor si intocmirea documentatiei;
- centralizarea informatiilor obtinute de la clienti, in rapoarte stabilite de catre conducerea firmei;
- deplasarea la sediul clientului (in acest caz la sediul universitatii-client) pentru a instala si configura sistemul UMS, pentru a instrui utilizatorii, pentru a face importuri de date etc;
- oferirea de suport on-line clientilor UMS (messanger, e-mail);
- centralizarea problemelor aparute la universitatile-client si urmarirea rezolvarii acestora;
- mentinerea relatiilor cu clientii, prin discutii periodice cu acestia.

Intrucat postul de Consultant UMS este specific companiei The Red Point, se asigura o instruire initiala a consultantilor, de 1-2 luni.

CERINTE

Absolvent al unei facultati cu profil IT (calculatoare, informatica, automatica, informatica economica etc).
Experienta in lucrul cu clientii poate reprezenta un avantaj.
Experienta de lucru in cadrul unei universitati este un avantaj major.
Disponibilitate la deplasari.
CV-urile trebuie sa fie insotite de fotografie (inserata ca imagine in CV sau atasata la mail). Nu conteaza calitatea fotografiei.

Angajarile sunt URGENTE !!!

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Prime in functie de realizarile de la implementare;
Posibilitati de negociere periodica a salariului;
Conditii de munca la standarde occidentale;
Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
Perspective de promovare si afirmare profesionala;
Evaluare periodica pentru stabilirea nivelului salarial si al ierarhiei, in functie de nivelul de cunostinte si experienta acumulata (junior nivel 1/2, senior nivel 1/2);
Asigurare de sanatate;
Facilitati in functie de nivel profesional.

S.C. The Red Point S.A. este o companie ieseana specializata in software si web development.
Domenii de activitate :
- Sisteme integrate Enterprise Resource Planning
- Customer Relationship Management
- Document and Information Flow Management
- Supply Chain Management
- Project Management
- Data Warehouse Management
- Warehouse Logistics
- University Management