Consultant Marketing

S.C. The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿Gestioneaza toate informatiile de marketingprivitoare la domeniul IT;
¿Efectueaza statistici si analize asupra concurentei;
¿Monitorizeaza evolutia pietei, nevoile clientilor si cauta oportunitati de marketing;
¿Participa la conceperea mesajelor de promovare a imaginii produselor companiei;
¿Realizeaza materialele de comunicare si promovare;
¿Participa la organizarea evenimentelor companiei targuri, expozitii, conferinte, etc;
¿Elaboreaza diverse tipuri de rapoarte si diverse prezentari privind compania si produsele companiei;
¿Dezvolta si intretine relatiile cu mass media;
¿Gestioneaza logistica de marketing (materialelor publicitare);
¿Participa la elaborarea / implementarea planului de marketing;
¿Participa la implementarea si organizarea actiunilor de promovare si marketing ale companiei;
¿Monitorizeaza derularea si rezultatele actiunilor de promovare si marketing;
¿Actualizeaza site-ul companiei si site-urile produselor companiei;
¿Colaboreaza permanent cu alte departamente pentru a asigura coerenta si eficienta strategiilor adoptate.

CERINTE

¿Absolvent de studii superioare de specialitate (experienta in marketing ¿ poate constitui un avantaj);
¿Abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor;
¿Abilitati de organizare si planificare foarte dezvoltate;
¿Bune abilitati de comunicare si usurinta in exprimare;
¿Initiativa, dinamism, spirit de echipa, flexibilitate;
¿Comunicativitate si creativitate,
¿Capacitate de a lucra sub presiunea;
¿Cunostinte PC: MS ¿ Office ( Word, Excell, Power Point), navigare internet;
¿Limba engleza, nivel mediu / avansat.

BENEFICII OFERITE

¿Salariu corelat cu performantele;
¿Conditii de lucru placate;
¿Oportunitati de training si posibilitati de dezvoltare profesionala;
¿Cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament;
¿Asigurare de viata;
¿Abonament gratuit sala de sport.

The Red Point este o companie cu capital privat, specializata in software development, consultanta in implementarea sistemelor informatice, service si asistenta post - implementare, sesiuni de training si servicii de outsourcing.
Este timpul sa iti pui cariera in miscare! The Red Point iti ofera aceasta oportunitate, deoarece este compania in care persoanele inteligente si motivate isi pot accelera dezvoltarea profesionala. Oferim libertatea de a dezvolta si implementa propriile tale idei! Te vei putea dezvolta impreuna cu noi impartasindu-ne cunostintele, experientele, visele si viziunile tale si descoperindu-le pe ale noastre.
Climatul in cadrul companiei este unul motivant si orientat catre echipa, iar task-urile sunt in aceeasi masura captivante si provocatoare. Incurajam gindirea inovativa si initiativa.
Fiind o companie dinamica, avem mereu nevoie de experti in devenire, dornici de afirmare si insetati de succes. Daca doresti sa devii membru(a) a unei echipe de oameni inteligenti si deschisi la tot ce este nou, simte-te liber sa ne expediezi CV- ul in orice moment.