Consultant HR Iasi

EOS KSI Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura consultanta interna pentru toate procesele de Resurse Umane (recrutare&selectie, evaluare performanta, training&dezvoltare, retentie&motivare, compensare&beneficii, documente de personal, politici&proceduri, comunicare interna, raportare, angajare/plecare, modificari interne etc) referitoare la departamentul client;
• Cunoaste si consolideaza nevoile de recrutare specifice departamentului client si coordoneaza procesele de recrutare si selectie specifice pentru a le adresa calitativ;
• Sustine implementarea in companie a strategiei, politicilor si procedurilor de Resurse Umane, oferind sprijin pentru actualizarea lor continua;

CERINTE

• Studii superioare, constituie un avantaj studiile postuniversitare in managementul resurselor umane;
• 1-2 ani experienta relevanta in unul sau mai multe din urmatoarele procese: recrutare&selectie, compensare&beneficii, administrare documente de personal;
• Foarte bune cunostinte tehnici de recrutare;
• Cunostinte medii de salarizare si Legislatia Muncii;
• Foarte bune abilitati de: orientare catre client, comunicare si interrelationare, de rezolvare de probleme, organizare si prioritizare;
• Cunostinte PC (Ms Office) – nivel avansat;
• Limba engleza – nivel mediu

EOS KSI Romania (former KSI Kasolvenzia) is part of EOS Group, headquartered in Germany. The Group offers Credit Management Services through its pan European network and is also present in the USA. EOS Romania has become the leader in Romania in the field of Credit Management Services, working with well known International and Romanian Companies.

In order to support the continuous rapid growth and development of EOS KSI Romania s, we are seeking high quality people to join our team in a challenging and forward thinking working culture.