Consultant fonduri europene

SC CREATIV CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune activităţi de consultanţă cu privire la programele de finanţare nerambursabile, realizarea, completarea documentaţiei specifice şi elaborarea proiectelor europene în vederea obţinerii de fonduri nerambursabile.

Atribuţii şi responsabilităţi:
• Identificarea oportunitãţilor de finanţare potrivite clienţilor companiei.
• Consilierea şi evaluarea clienţilor privind respectarea condiţiilor de eligibilitate.
• Întocmirea documentaţiei specifice în vederea obţinerii finanţãrii nerambursabile precum: plan de afaceri, cereri de finanţare, analize cost-beneficiu, alte documente prevãzute în ghidul solicitantului.
• Consilierea beneficiarului şi realizarea corespondenţei cu instituţiile finanţatoare în perioada evaluãrii şi contractãrii proiectului.

CERINTE

• Experienţă de minim 1 an în elaborarea proiectelor de investiţii finanţate prin fonduri nerambursabile europene.
• Studii superioare economice.
• Cunoştinţe de operare PC – MS Office (Word si Excel).
• Bune cunoştinţe de limbă engleză - scris, citit,vorbit.
• Carnet de conducere categoria B.

Abilităţi şi aptitudini necesare:
• Capacitatea de a lucra organizat cu termene limită.
• Seriozitate şi dorinţă de perfecţionare în domeniul consultanţei finanţãrilor nerambursabile.
• Abilităţi de comunicare şi organizare.
• Atitudine independentă și pozitivă.
• Abilităţi de lucru cu documentaţiile specifice domeniului.

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea de a lucra într-un mediu competitiv şi dinamic.
• Posibilitate de avansare.
• Pachetul salarial va fi negociat la interviu.

CREATIV CONSULT ofera clienţilor sai o gamă variată şi completă de servicii suport si consultanţă pentru management în următoarele domenii: contabilitate, finanţe, gestiunea si administrarea dosarelor de personal, salarizare, resurse umane, accesarea de fonduri nerambursabile, crearea şi dezvoltarea afacerilor.

CREATIV CONSULT SRL este membră a prestigioaselor organizaţii profesionale Corpul Experţilor Contabili şi Contabililor Autorizaţi din România şi Centrul de Idei şi Soluţii Financiare. Acest statut împreuna cu experienţa şi pregătirea angajaţilor noştri precum şi a portofoliului de clienţi cu care ne mândrim, confera garantia calităţii serviciilor noastre.
Suntem afacerea ta!