consultant financiar Grave Romania

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul jobului este incheierea de contracte de asigurari de viata si accidente. Programele sunt bune, recompensele financiare sunt excelente. Posibilitati REALE de promovare in maxim 3 luni de la angajare, pe criteriul competentei al profesionalismului si, bineinteles, al rezultatelor obtinute.

CERINTE

-receptivitate la nou;
-abilitati de comunicare si negociere;
-dinamism si automotivare;
-orientare catre castig.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant in functie de performanta + bonusuri
-telefon mobil si cartela
- training-uri gratuite
- excursii in tara si in strainatate cu familia

Companie cu traditie GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA isi desfasoara activitatea dupa legislatia romana-Legea 136/1995 privind asigurarile din Romania (art.60-fondul de protejare a asiguratilor destinat platilor de despagubiri si sume asigurate).

Este fondata in anul 1828 si a trecut prin cele doua razboaie fara sa cunoasca falimentul.

Compania mama este in Austria, dar avand filiale in toate tarile europene. A intrat pe piata romaneasca in anul 2000 si in prezent este in top 10 al companiilor de asigurari de viata, clasandu-se pe locul 3.

In anul 2005 a cumparat compania SARA MERKUR si recent GRAWE a facut o noua achizitie ASITO KAPITAL.

Asigurarile de viata GRAWE ofera siguranta economiilor, profit, extraprofit, venit suplimentar la pensionare sau pentru studiile copiilor, intr-un cuvant protejarea clientului si a familiei acestuia.