CONSULTANT FINANCIAR Allianz Tiariac

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei si abordarea potentialilor clienti
Planificarea si realizarea intalnirilor de analiza financiara pentru a determina nevoile financiare specifice ale clientilor
Identificarea solutiilor financiare adaptate clientilor
Mentinerea portofoliului de clienti
Aceasta este ocazia TA sa iti dezvolti propria afacere, ca reprezentant Allianz-tiriac– avand sustinerea unui brand puternic si o noua schema de comisionare atractiva!

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii medii, superioare sau in curs de finalizare;
- Experienta relevanta in vanzari directe de produse financiare;
- Puternic orientat catre rezultat si catre client;
- Dinamic, integru si orientat catre rezolvarea problemelor;
- Abilitati de prezentare si comunicare;
- Abilitati organizatorice si de gestionare a timpului dezvoltate;
Persoana cu atitudine pozitiva, perseverenta, orientata catre rezultate.
Comportament etic si profesionist
Capacitate excelenta de relationare si networking