Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie de Asigurari de Viata cu peste 10 ani de activitate pe piata din Romania.
Activele companiei sunt investite in cele mai sigure instrumente financiare din Romania.
Planurile financiare ale companiei includ oferte diversificate pentru persoane fizice si angajatori.

Responsabilitati aferente postului:
- Promoveaza si vinde produse de asigurare : pensii private, burse de studii pentru copii, planuri investitionale si de economisire pe termen lung , destinate persoanelor fizice si angajatorilor;
- Identifica noi clienti si noi oportunitati de vanzare;
- Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor;
- Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie;
- Participa activ la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei.

CERINTE

- Studii medii sau superioare ;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Experienta in domeniul consultantei/vanzari;
- Abilitati de prospectare a pietei;
- Spirit antreprenorial, atitudine pozitiva;
- Perseverenta in atingerea obiectivelor pe termen lung.

BENEFICII OFERITE

- Program flexibil;
- Posibilitate de avansare in cariera;
- Dezvoltarea unei afaceri proprii;
- Comisioane de vanzare motivante;
- Planuri anuale de finantare/subsidie;
- Programe de training, adaptate fiecarui nivel de cariera.