CONSULTANT FINANCIAR

Mentor Training S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Realizarea de diagnoza organizationala pe zona financiara.
-Realizarea de analize financiare, studii de fezabilitate si planuri de afacere.
-Realizarea de planuri de actiune.
-Planificarea, implementarea, controlul si monitorizarea proiectelor derulate de Client
-Furnizarea de solutii problemelor financiare ale clientilor firmei.
-Stabilirea de relatii de comunicare solide cu colaboratorii.
-Participarea la optimizarea organizarii interne a Clientului (procese, documente, standarde, proceduri).
-Intocmirea rapoartelor de analiza si diagnoza financiara pentru Client.
-Organizarea activitatii financiar – contabile .
-Planificarea financiara a organizatiei.

CERINTE

-Studii superioare de specialitate; Peste 5 ani experienta in managementul financiar.
-Cunostinte de operare PC; softuri de contabilitate.
-Cunostinte solide de management financiar si legislatie financiar-contabila.
-Experienta in reorganizarea unei companii.
-Experienta relevanta (practica) in conceptie, elaborare, implementare si dezvoltare de strategii pe termen mediu si lung in domeniul financiar.
-Excelente abilitati de lucru in echipa si independent; de analiza / sinteza si furnizare de solutii, de a lua decizii, de prezentare, comunicare si relationare intr-un context de business.
-Creativitate si flexibilitate,orientare catre client, orientare catre rezultate, proactiv.
-Abilitati de lucru simultan pe mai multe proiecte/activitati, abilitati si cunostinte de coordonare si gestionare proiecte (Project Management).
-Excelente abilitati de management al timpului si de gestionare a termenelor limita.
-Axat pe obiective.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
-salariu motivant
-posibilitate de promovare
-mediu de lucru profesionist

Firma de recrutare, selectie si instruire de personal, cauta pentru clientul sau.