Consultant Educational

Britannia Educational Link

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultant Educational pentru regiunea Moldovei, responsabil de recrutarea de clienti noi care doresc sa studieze limba engleza sau sa urmeze cursuri univeristare in Marea Britanie, relatiile de business cu scolile de engleza sau universitatile din UK, derularea campaniilor de marketing la nivel local, imbunatatirea siteului companiei si postarea de informatii noi pe Facebook, Twitter si site.

CERINTE

> dorinta de a invata rapid, a progresa in cariera si a dobandi experinta intr-un mediu international,

> usurinta si disponibilitate pentru lucru in echipa si cu clientii,

> profesionalism si oferirea de servicii la standarde inalte pentru clienti,

> cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu sau superior,

> abilitatea de a folosi internetul, email, Facebook si Twitter,

> cunostinte minime de marketing, a sistemului educational din Romania si UK.

BENEFICII OFERITE

- flexibilitate,

- numar de ore saptamanale variabil (aproximativ 15 ore),

- nivel salarial ridicat avand in vedere numarul de ore,

- ideal pentru studenti,

- posibilitate de a lucra de acasa sau din camin si de a fi transferat mai tarziu catre biroul din Londra.

Organizatie cu sediul in Londra, Marea Britanie, care ofera servicii de consultanta si suport celor care doresc sa studieze limba engleza, sa urmeze un curs universitar in UK sau sa petreaca cateva saptamani intr-o tabara din Regatul Unit.

Ne diferentiem de ceilalti consultanti educatinali deoarece noi suntem in Marea Britanie, oferim suport complet pe perioada sederii aici si oferim 75% din servicii pe teritoriul UK.