Consilier Relatii Clienti Iasi, Bacau, Tecuci, Falticeni, Odorheiu Secuiesc

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezinta proactiv, vinde serviciile UPC si ofera suport in testarea produselor tuturor clientilor potentiali si existenti in scopul de a atinge obiectivele de vanzare stabilite in evaluarile individuale
- Ofera infomatii intr-o maniera eficienta si politicoasa tuturor clientilor potentiali sau existenti, despre serviciile si produsele firmei, conditii de instalare, termeni contractuali, un minim de informatii tehnice
- Sprijina rezolvarea sesizarilor clientilor si se asigura ca solicitarile sunt rezolvate
-Intregistreaza si transmite mai departe solicitarile de servicii (instalari, deconectari, reconectari schimbari de servicii) si de asistenta tehnica sesizate in centrul de relatii cu clientii
- La solicitarea clientilor verifica facturile si situatia platilor; solutioneaza cazurile in care situatia platilor sau facturile emise nu sunt corecte
- Raspunde pentru incasare, efectuarea corecta a monetarului si predarea banilor, precum si pentru corectitudinea inregistarilor
-Intocmeste si verifica borderoul incasarilor zilnice si bonurile de comanda/chitanta
- Listeaza si indosariaza facturile si chitantele

CERINTE

- Cunostinte generale de Cablu TV, Internet si Telefonie
- Cunostinte operare pe calculator
- Cunostinte de gestionare a situatiilor conflictuale
- Cunoasterea limbii engleze (minim nivel conversational)
- Abilitati de comunicare; flexibilitate, gandire pozitiva, prezenta placuta,deschisa
- Buna organizare, precizie
- Integritate si dedicare; deschidere si onestitate
- Spirit de initiativa, proactivitate; dorinta de perfectionare continua
- Orientare catre rezultate; eficienta; rezolvarea problemelor si depasirea obstacolelor ce apar
- Nivel ridicat de atentie si concentrare, abilitati multiple
- Interes pentru maxima satisfactie a clientilor interni si externi

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.