Consilier Receptie Service Auto

Train2Perform

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea nevoilor, inregistrarea conforma a solicitarii clientului si elaborarea contractului de reparatie pentru atelier;
- consilierea si informarea clientilor cu privire la volumul, durata si costul lucrarilor efectuate in service;
- oferirea de consultanta tehnica si promovarea activa a serviciilor, pieselor de schimb si a accesoriilor disponibile;
- fixarea termenelor de intrare in reparatie si de livrare a autovehiculului catre client;
- verificarea solutionarii tuturor problemelor semnalate de client;
- urmarirea desfasurarii contractului de reparatie si mentinerea contactului telefonic cu clientul in vederea informarii lui;
- predarea autovehicului catre client si detalierea lucrarilor efectuate;
- solutionarea orientata catre client a reclamatiilor/situatiilor atipice.

CERINTE

- cunoştinţe generale în domeniul tehnic auto;
- studii de specialitate;
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- planificare şi organizare a muncii;
- spirit de echipă şi colaborare;
- atitudine pozitiva, tact in gestionarea situatiilor tensionate;
- orientare spre livrarea unor servicii de calitate;
- atenţie la detalii, orientare spre client, bune abilitati comerciale;
- cunostinte de Microsoft Office;
- permis de conducere categoria B;
- cunoştinţe de limba engleza - nivel mediu / avansat.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial corelat cu performanta profesionala;
- sesiuni de training si instruire specifica activitatii;
- telefon, transport;
- sistem de recompense si fidelizare a angajatului.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane.

Expertiza noastra acopera urmatoarele domenii:

• Recrutare si selectie de personal
• Training
• Consultanta si management al resurselor umane (sisteme de evaluare, analiza de climat organizational, managementul schimbarii, coaching managerial)

Pentru mai multe informatii despre companie si serviciile pe care le oferim va rugam sa consultati www.train2perform.ro.