Consilier juridic

Arcadia Hospital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conceperea, redactarea şi avizarea contractelor civile, contractelor comerciale sau altor acte juridice încheiate de organizaţie cu alte persoane, fizice sau juridice;
Apărarea intereselor legitime în faţa autorităţilor publice;
Reprezentarea societăţii în procesele aflate pe rolul instanţelor judecătoreşti, in toate fazele procesuale;
Reprezentarea societăţii în relaţiile cu Oficiul Registrului Comerţului şi alte entităţi (notari, avocaţi, etc.);
Redactarea de adrese oficiale, notificări către terţi;
Acordarea de consultanţă şi consiliere în orice altă problemă de natură juridică în care este implicată organizaţia.

CERINTE

Absolvent studii superioare cu profil juridic;
Experienta relevanta de minim 5 ani in functia de consilier juridic;
Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;
Cunostinte la un nivel mediu de utilizare PC;
Integritate morala si profesionala, corelata cu o dorinta de a se perfectiona, de a actiona responsabil;
Abilitati de analiza, sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine;
Abilitatea de a lucra in echipa;
Disponibilitate la program prelungit, mobilitate;
Capacitatea de a lucra sub stres, intr-o maniera organizata, dar si de a respecta termenele.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara;
Dezvoltarea unei cariere pe termen lung.

Arcadia Hospital este primul spital privat multidisciplinar din zona Moldovei, in prezent cel mai mare din Romania.

In cadrul spitalului puteti beneficia de consultatii specializate in regim ambulator, interventii chirurgicale efectuate de medici cu renume national si international (obstetrica-ginecologie, ortopedie, ortopedie-protezare, herniologie, ORL, chirurgie plastica si reparatorie, chirurgie generala, chirurgia tiroidei, chirurgie vasculara, urologie) cu cazare in rezerve medicale in regim hotelier.