CONSILIER FINANCIAR

BCR-BPL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identifici potentiali clienti prin prospectare continua - telefonica si pe teren
• Consiliezi clientii in alegerea produselor BCR Banca pentru Locuinte si inchei contracte de economisire-creditare,
• Dezvolti continuu baza de clienti prin referinte si administrezi portofoliul de clienti ai BCR Banca pentru Locuinte.

CERINTE

Profil agent:
• Persoana dornica sa-si cladeasca o cariera financiar-bancara,
• Organizata si orientata catre rezultate,
• Cu foarte bune abilitati de comunicare,
•Cu timp disponibil pentru desfasurarea activitatii,
• Experienta in vanzari(produse financiare, pensii private, asigurari)

BENEFICII OFERITE

• Venituri motivante
• Dezvoltare personala si evolutie in cariera
• Mediu de lucru profesionist
• Program flexibil
• Apartenenta la un brand recunoscut pentru calitate si seriozitate.

DESCRIEREA FIRMEI

O subsidiara a B. C. R. S.A.
BCR Banca pentru Locuinte S.A. s-a infiintat in iulie 2008, fiind prima subsidiara total integrata a grupului BCR.
Actionariatul BCR Banca pentru Locuinte SA, este compus din:
1. Banca Comerciala Romana S.A.- 80% capitalul social
2. Bausparkasse der Österreichischen Sparkassen Aktiengesellschaft - 20% din capitalul social.
Produsele de economisire- creditare oferite de BCR Banca pentru Locuinte S.A. sunt o varianta profitabila si sigura de a economisi bani si de a beneficia de un credit cu costuri reduse in domeniul locativ.