Consilier financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitie de management level IV:
-prospecteaza si identifica clienti eligibili pentru serviciile financiare.
-consilieaza si acorda asistenta clientului in intocmirea dosarului de credit.
-introduce dosarul la analiza si urmareste rezolutia pentru clientii sai.
-formeaza si coordoneaza echipa de stagiari,consilieri si analisti financiari
-are acces la intreg portofoliul de banci si institutii financiare contractate si reprezinta interesele companiei in relatia cu acestea

CERINTE

Experienta in management echipa de vanzari minim 2 ani.
Bun profesionist in vanzari, cu portofoliu personal de clienti.
Deasemeni, sunt conditii minime solicitate:
- tinuta business
- abilitati de comunicare si negociere
- orientare catre obiective
- tenacitate si rezistenta la stress
- gandire analitica
- identificarea rapida a potentialului de risc
- training vanzari si dezvoltarea abilitatilor de negociere
Experienta in brokeraj asigurari sau firme de intermedieri credite constiutuie un avantaj important.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- mediu profesional de exceptie
- suport si back-up prin departamentele de analiza,recrutare,training si formare profesionala
- sistem de cariera unic in sistemele de distributie
- comision motivant si diferente de nivel functie de dezvoltare echipei.
- training dezvoltare personala si concursuri de exceptie
Te asteptam in echipa:"Mai puternici impreuna!"