Consilier Bancar

Raiffeisen Banca pentru Locuinte

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzari produse bancare.
Consilierea clientilor si posibililor clienti in vederea alegerilor pe care doresc sa le ia.

CERINTE

Capacitate de comunicare cu oamenii.
Munca in echipa.
Studii superioare terminate sau in curs.
Cazier curat.

BENEFICII OFERITE

bonusuri in functie de target pan la 400euro

Raiffeisen Banca pentru Locuinte (RBL), prima banca de economisire - creditare din sistemul bancar romanesc, a fost infiintata in iunie 2004 si functioneaza potrivit O.U.G. 99/2006 - Banci de economisire si creditare in domeniul Locativ (Titlul II).
Potrivit actului constitutiv, actionarii RBL sunt Raiffeisen Bank Romania, Bausparkasse Schwabish Hall Germania, care detin fiecare cate 33,324 % din actiuni, si Raiffeisen Bausparkasse Austria care detine alte 33,35% din participatii. Capitalul social initial a fost de 15 milioane Euro, ajungand in prezent la valoarea de 25 milioane Euro, echivalentul in RON.