Consilier achizitii piese auto

SC FYA TRANS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
-asigura necesarul de piese de schimb , pentru nevoile proprii, cat si pentru onorarea comenzilor clientilor;
-propune comenzi de piese diverse si urmareste onorarea lor de catre furnizori ;
-efectueaza receptia cantitativa, verificand cantitatile primite cu datele inscrise in documentele de insotire si in comanda;
-analizeaza stabilirea stocului de siguranta in functie de termenul de livrare al pieselor, de catre furnizor/producator, pentru a nu ramane fara piese in magazie;
-transmite prin e-mail cereri de oferta catre producatorii/furnizorii de piese;
-verifica preturile transmise in ofertele furnizorilor si intocmeste comanda de achizitie;
-inregistreaza piesele primite in evidenta magaziei (evidenta operativa), prin crearea codurilor de bare si introducerea acestora in Programul informatic;

CERINTE

-experienta in domeniul pieselor auto constituie avantaj ( achizitii si vanzari);
-cunostinte foarte bune de MS Office- Word, Excel, Power Point, MS Outlook;
-posesor permis de conducere categoria B;
-foarte bune abilitati de comunicare, organizare si negociere;
-capacitate de analiză şi abilităţi tehnice.

BENEFICII OFERITE

Mentionam ca vor fi contactati doar acei candidati care corespund criteriilor de selectie ale companiei.

DESCRIEREA FIRMEI

TRANSPORT PERSOANE INTERN SI INTERNATIONAL