Confectioner articole din piele

S.C. Casa Teo S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verificarea reperelor croite.
Formarea acestora.
Asamblarea reperelor.
Finisare interfazica.

CERINTE

Experienta in industria confectiilor minim 1 an.
Seriozitate
Meticulozitate.
Experienta in domeniul pielariei constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.
Bonuri de masa.
Prime.

S.C. Casa Teo S.R.L. a fost înfiinţată în anul 1993. Obiectul de activitate al companiei este producerea şi comercializarea de produse finite din piele şi blană naturală.
Produsele executate de societatea noastră sunt realizate în totalitate cu materii prime din Italia de la tăbăcării cu tradiţie în prelucrarea pieilor de ovine şi bovine.
Linia de fabricaţie a articolelor din piele este dotată cu maşini performante de ultima generaţie , numai marca PFAFF , personalul fiind specializat , firma având o tradiţie de 18 ani numai în confecţii din piele si blana tip Nappalan . Gama de produse este foarte variată cuprinzând peste 200 de modele proprii.

Activitatea de producţie se desfăşoară la sediul din Iasi, unde se află spaţiile de producţie.
Produsele pe care le realizam au la baza o analiza amanuntita privind calitatea, dar si imbunatatirea lor in raport cu cerintele clientilor. Astfel, in momentul de fata produsele noastre sunt cotate la un standard ridicat, datorita procedurii privind analiza periodica efectuata de managementul firmei asupra stadiului, conformitatii si eficacitatii SMC pentru realizarea politicii si obiectivelor declarate in domeniul calitatii.

Valorile pretuite de S.C. Casa Teo S.R.L. se refera la:
- respectul fata de clienti;
- consolidarea investitiei actionarilor;
- onestitatea fata de parteneri (clienti, furnizori, angajati, actionari s.a.m.d);
- calitate si profesionalism;
- competenta tehnica;