Colaboratori in domeniul energiilor regenerabile

SC ISO DESIGN SRL IASI

Job expirat

RESPONSABILITATI

ISO DESIGN IASI cauta colaboratori pentru activitatea de ofertare, consultanta, asistenta tehnica, instalare in domeniul energiilor regenerabile ( panouri fotovoltaice, iluminat public pe baza de panouri fotovoltaice, turbine eoliene, microhidrocentrale, panouri cu tuburi vidate colectoare )

Promovare activa
Identificarea nevoilor clientilor
Asistenta tehnica, consultanta, pentru clienti
Mentinerea relatiilor cu clientii
Organizarea si urmarirea planului de lucru
Culegerea de date din teren, studierea detaliilor de proiectare si implementare, a documentatiei tehnice necesare pentru lucrari, participarea la proiectele tehnice, obtinerea altor avize si acorduri, intocmirea si urmarirea dosarele de clienti colaborand cu ceilalti membrii ai echipei
Pregatire, instalare, testare, punere in functiune, service, mentenanta si urmarirea sistemelor implementate

CERINTE

Studii superioare tehnice sau economice
Persoana placuta, gandire pozitiva, usurinta in relationare
Spirit organizatoric, persoana cu initiativa
Bune abilitati de comunicare si negociere
Orientare catre rezultate si in special catre vanzare
Experienta in vanzari
Dorinta de dezvoltare personala continua
Disponibilitate pentru calatorii si pentru program prelungit
Rezistenta la stres
Abilitati de operare pe computer ( MS Office & Internet )
Permis de conducere categoria B
Minim engleza / germana / italiana mediu
Fara cazier

BENEFICII OFERITE

Programe de instruire in domeniu
Mediu de lucru profesional si dinamic
Dobandirea unei specializari de mare perspectiva
Oportunitati de dezvoltare a carierei
Asigurarea unei activitati stabile pentru o lunga perioada
Procent substantial din incasari, in functie de abilitati si performante, bonusuri motivante

DESCRIEREA FIRMEI

Clientul nostru este pe primul loc.
Garantia succesului este asigurata de calitatea totala ceea ce asigura competitivitate.
Aceste principii constituie fundamentul firmei ISO DESIGN IASI.

Energia este resursa indispensabila oricarei activitati umane. Accesul la resursele energetice implica cele mai mari costuri financiare, umane, materiale, si de mediu.

De aceea, utilizarea unor surse alternative de energie, devine tot mai importanta pentru lumea de azi. Aceste surse precum : energia solara, energia eoliana, hidroenergia, energia valurilor, energia geotermala, bioenergia ( biomasa sau biocombustibili ) practic nu se consuma si se numesc energii regenerabile alternative. Sunt disponibile oriunde pe glob si prin folosirea lor se reduce poluarea chimica, termica, radioactiva.

Importanta este alegerea corecta a produselor prin obtinerea unui raport eficient pret / performanta, definit de servicii complete de consultanta, proiectare, instalare si mentenanta.

ISO DESIGN IASI ofera sisteme complete de produse pentru energie regenerabila alternativa, cu aplicatii in mediul residential urban si rural, microintreprinderi / ateliere, electrificare rurala, iluminat public, pomparea apei, militare, marine, statii de monitorizare, telecomunicatii.

panouri fotovoltaice 220 W / 230 W
parcuri fotovoltaice
turbine eoliene 1 kW / 100 kW
parcuri eoliene
microhidrocentrale 30 kW / 500 kW
panouri solare cu tuburi vidate HEAT PIPE 100
iluminat public pe baza de panouri fotovoltaice
baterii / acumulatori
invertoare
controlere

Clientii ISO DESIGN IASI economisesc timp si bani, au siguranta detinerii energiei fara intreruperi, la un randament maxim, datorita produselor originale, livrarilor prompte, instalarii, mentenantei, consultantei si nu in ultimul rand preturilor convenabile !

Date suplimentare : http://www.bizoo.ro/firma/isodesign