Colaborator Proiecte Recrutare

Pro-Capital Consultanta si Organizare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

-Participa activ la procesul de recrutare si selectie a angajatilor.
-Indruma directorii generali si pe cei din serviciile specializate pentru planificarea si determinarea nevoilor de resurse umane ale organizatiei.
-Se implica in organizarea de evenimente de promovare a angajatorului care pot fi folosite ca surse de recrutare de personal.
-Stabileste de comun acord cu departamentele de resurse umane sursele de recrutare potrivite specificului posturilor, initiaza si mentine relatii cu surse externe ? agentii de recrutare, agentii de munca temporara, colegii, targuri de job-uri.
-Intocmeste rapoarte periodice privind activitatile specifice desfasurate.
-Publica posturile vacante.
-Transmite feed-back-ul catre candidatii intervievati.
-Coordoneaza procesul de integrare a noilor angajati.
-Se ocupa in permanenta de verificarea si actualizarea bazei de date.

Cerinte:

-Abilitate de a fi in permanent contact cu realitatile pietei in scopul identificarii surselor de recrutare.
-Abilitate de a lucra cu mai multe tipuri de clienti simultan.
-Abilitatea de a lucra simultan la mai multe proiecte.
-Excelente abilitati de comunicare (orala si scrisa).
-Abilitati foarte bune de prezentare, organizare si planificare.
-Disponibilitate si abilitate de a lucra atat individual cat si in echipa.
-Capacitate de a fi foarte atent la detalii.
-Rezistenta la stres.
-Orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
-Limba engleza nivel avansat.
-Cunostinte avansate de utilizare PC.
-Disponibilitate pentru calatorii ocazionale.

Oferim:

-Mediu de lucru placut.
-Sansa de a lucra intr-o piata in plina dezvoltare.
-Sansa de a invata multe lucruri noi.
-Stabilitate si posibilitati de promovare.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri pe proiecte si recompense ocazionale.