Business Analytics Consultant

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In echipa de control de gestiune de la Iasi colegii nostri sunt definiti de profesionalism, spirit competitiv si rezultate remarcabile. Deschidem oportunitatea integrarii intr-un proiect international unui nou coleg care sa ne ajute sa ducem performanta cu un pas si mai departe.
Daca aceste valori te reprezinta si in plus cunosti bine limba franceza dorim sa te cunoastem!

Noul nostru coleg/colega :
- Defineste instrumentele de control si indicatorii de performanta in vederea monitorizarii evolutiei activitatii si a anticiparii eventualelor neconcordante;
- Colecteaza si sintetizeaza datele preliminare in vederea elaborarii rapoartelor specifice;
- Elaboreaza rapoarte saptamanale si lunare pentru a determina indicatori de performanta pe diverse activitati ale clientului;
- Se asigura de respectarea termenelor de predare a rapoartelor;
- Realizeaza studii si situatii specifice in vederea sustinerii responsabililor operationali in luarea deciziilor;
- Participa la intocmirea bugetelor anuale si a situatiilor previzionale in functie de obiectivele stabilite de catre serviciile operationale si le revizuieste;
- Determina diferentele dintre obiectivele stabilite si rezultatele constatate in vederea analizarii performantei activitatii;
- Elaboreaza situatii specifice inchiderii de luna si reconciliaza rezultatele din contabilitate si control de gestiune;
- Mentine o atentie permanenta asupra performantei activitatii ;
- Asista comitetele operationale sau a grupurile de lucru in realizarea unor misiuni specifice sau a unor analize punctuale;
- Respecta normele legale privind secretul si confidentialitatea datelor si informatiilor;
- Raspunde de exactitatea datelor furnizate.

CERINTE

Cerinte:
- Experienta relevanta de 1-2 ani in control de gestiune/analiza financiara;
- Studii superioare, profil economic;
- Cunostinte despre softuri de contabilitate ;
- Utilizarea limbii franceze, nivel mediu ( B1 -B2)
- Cunostinte de utilizare pachet Microsoft Office ;
- Rigurozitate si atentie ;
- Disponibilitate si capacitate de a veni in intampinarea nevoilor clientilor ;
- Corectitudine;
- Responsabilitate;
- Capacitate de analiza si sinteza;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Formare interna si internationala;
- Reale portunitati de a dezvolta o carierea intr-un mediu competitiv si profesionist;
- Pachet salarial atractiv.

VEO Worldwide Services este o companie cu peste 9 ani experiență, cu o creștere de 140% față de ultimii 2 ani. Aproape 500 de colegi în 6 sedii din România, Republica Moldova și Polonia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Mediu multicultural și un zumzăit continuu în multe limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Suntem un furnizor de servicii de consultanţă Business to Business acoperind o gamă largă de domenii, iar specialiștii noștri în COMERŢ INTERNAȚIONAL și TRANSPORT, IT, FINANŢE și RESURSE UMANE fac din VEO o companie de profesioniști.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!