BROKER / STAGIAR FINANCIAR

OVB Broker in Asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza necesitatilor potentialilor clienti;
- Prezentare oferte;
- Asigurarea de consultanta financiara pentru clienti;
- Intermedierea asigurarilor de viata si non-viata pentru clienti;
- Extinderea portofoliului de clienti.

CERINTE

- Seriozitate;
- Lucrul in echipa;
- Dorinta de a face cariera si de a castiga cat mai mult profesional si financiar;
- Detineti cunostinte de baza privind munca cu computerul;
- Stiti sa abordati oamenii;
- Sunteti orientat spre succes si stiti sa va automotivati;
- Sunteti flexibil, aveti putere de munca si sunteti dispus sa învatati.

BENEFICII OFERITE

- Training gratuit;
- Oportunitate de cariera,
- Sanse bune de promovare, în cadrul unui model de cariera just, aflat în legatura cu cursurile de formare si formare continua necesare în acest sens.

OVB a fost infiintat in 1970 in Koln (Germania). Este cea mai mare companie financiara din Europa (13 tari europene). Sunt peste 18000 de consultanti financiari in cadrul firmei, iar in Germania se incheie anual 2 milioane de contracte in valoare de 30,4 miliarde Euro. OVB Allfinanz intermediaza toate serviciile de pe piata financiara.