Brand Manager

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
Coordonarea activitatiilor de vanzare la nivel national si relationarea cu distribuitorii.

Responsabilitati:
- Organizeaza si coordoneaza activitatea de ofertare si contractare
- Creaza si dezvolta relatii de succes cu portofoliul de clienti existenti – distribuitori in domeniul tehnic la nivel national
- Face vizite in piata cu regularitate pentru mentinerea unor relatii bune cu distribuitorii
- Dezvolta portofoliul de clienti prin prospectarea si ofertarea noilor clienti
- Implementeaza politica comerciala a firmei in piata
- Monitorizeaza piata de profil si competitia
- Participa la targuri nationale si internationale de specialitate ca reprezentant al companiei
- Raspunde de atingerea obiectivelor anuale, lunare stabilite impreuna cu managementul
- Evalueaza periodic activitatea de vanzare si vine cu propuneri de noi strategii

CERINTE

Studii superioare de preferat in domeniul tehnic (Electronica, Electrotehnica, Mecanica)
Experienta in vanzari minim 2 ani
Experienta in domeniul tehnic constituie un atu
Permis de conducere categoria B
Cunostinte operare PC – nivel mediu
Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
Disponibilitate ridicata la deplasari in tara

Cautam o persoana cu:
- dorinta de implicare si intelegere in profunzime a business-ului
- reale abilitati de vanzare si negociere
- perseverenta in atingerea obiectivelor setate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial este alcatuit din:
- Salariu fix plus bonusuri de atingere a obiectivelor
- Se asigura masina de serviciu, telefon mobil, laptop
- Program de pregatire si integrare in companie
- Reale posibilitati de dezvoltare in cadrul companiei

EDUROM (consultanta resurse umane) angajeaza Brand Manager pentru clientul sau, companie nationala, lider in domeniul productiei de componente electronice.