BRANCH MANAGER

ISS Facility Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil direct de livrarea serviciilor si implementarea contractului in zona de care raspunde
- Administreaza si supervizeaza serviciile oferite de ISS in zona de care raspunde
- Identifica problemele si administreaza gestionarea solutiilor pe baza resurselor pe care le are la dispozitie
- Responsabil de coordonarea si motivarea personalului din subordine
- Participa la procesul de recrutare si angajare a noilor angajati ISS
-Responsabil de procesul de inductie a noilor angajati din zona respectiva
- Administreaza relatia cu clientii in scopul retentiei si dezvoltarii (dezvolta paleta de servicii, identifica noi tipuri de servicii care pot deservi clientii actuali, identifica noi potentiali clienti etc)
-Prezinta rapoarte, evidente, notificari ocazional catre centru, pt a descrie statusul si situatia derularii contractelor din zona de care este responsabil
- alte activitati

CERINTE

- foarte organizat si un excelent coordonator
- studii superioare tehnice sau economice
- bune cunostinte legate de serviciile integrate (curatenie, servicii tehnice, amenajari spatii verzi)
-bun negociator si o buna abilitate de a comunica eficient
-abilitatea de a identifica nevoile clientului si de a anticipa crizele si demersurile intreprinse spre rezolvarea lor; proactivitate
-fire deschisa, orientata spre client si spre solutii
- autonom
- cunoscator lb engleza nivel bun
- bun operator PC
- aptitudine manageriala si leadership
- abilitatea de dezvoltare, de a sti cum sa multiplice si sa diversifice paleta de servicii oferita
- etc

BENEFICII OFERITE

Oferta: pachet salarial motivant, masina, telefon etc
Posibilitatea de a lucra in companie multinationala, in mediu profesional, oportunitatea de a creste si a se dezvolta pe plan profesional; alte beneficii constand in bonusuri pt performante si periodice etc

ISS , unul dintre liderii multinationali in domeniul serviciilor de facility management, a intrat pe piata romaneasca in anul 1994 si este acum unul dintre cei mai mari furnizori de servicii integrate cu o cifra de afaceri anuala aprox. 16 milioane euro si cu un numar de peste 2800 angajati.
In Romania ISS este reprezentat de urmatoarele companii:
- ISS Facility Services
- ISS Pest Control – reprezentata prin 3D Romania SA
ISS Facility Services raspunde la nevoia de externalizare a serviciilor de administrare, suport si intretinere, nevoie intalnita din ce in ce mai frecvent. Fiind unul dintre relevantii prestatori de servicii de managementul locatiilor cu prezenta globala, ISS ofera o gama de servicii specializate, personalizate clientilor sai. In continua crestere si dezvoltare pe piata din Romania, avand in portofoliul sau de clienti majoritatea lanturilor bancare prezente in tara, este in permanenta cautare de noi profesionisti, dornici de a se alatura unei echipe tinere si in continua evolutie.