ASISTENT RESURSE UMANE - RECRUTARE

SC XL WORLD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectarea CV-urilor
Efectuarea programarilor si a interviurilor de selectie
Participarea directa la organizarea evenimentelor de recrutare
Suport pentru activitatea administrativa a departamentului

CERINTE

Studii superioare absolvite in domeniul socio-uman (psihologie; asistenta sociala, economie-relatii publice, stiinte juridice)
Studii aprofundate in resurse umane-avantaj
Experienta in domeniu minim 6 luni
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare interumana
Atitudine pozitiva si proactiva
Rigurozitate si disciplina muncii
Capacitate de a lucra in conditii de stres si de a respecta deadline-uri
Prezenta placuta, tinuta office
Abilitati operare PC (Word, Excel, PowerPoint)
Cunostinte avansate de limba franceza si engleza (avantaj cunoasterea limbii italiene)

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru specific unei companii multinationale
Conditii de munca excelente, echipamente de ultima ora
Program de lucru flexibil
Salariu competitiv
Bonusuri si premii specifice campaniilor
Training periodic, intensiv si gratuit
Oportunitati de dezvoltare a carierei

XL WORLD realizeazã în Romania activitãti de call center în diverse limbi europene (italianã, englezã, francezã, spaniolã, germanã, românã), folosind un personal specializat, care dispune de cele mai avansate resurse tehologice: internet prin fibra optica, sistem de telefonie voice-over-ip, sisteme de video-conferinta etc.

Campania are o experienta de peste 6 ani pe piata interna¿ional¿ (in special Italia, UK, Germania, Fran¿a) si na¿ional¿, oferind servicii clien¿ilor din domenii diverse: financiar-bancar, telecomunica¿ii, IT, bunuri de consum, resellers, etc.

In prezent, XL WORLD ROMANIA are peste 900 de agenti si o prezen¿¿ na¿ional¿ in 3 sedii: Ia¿i (sediul principal), Oradea si Bacau.

Datorit¿ activit¿¿ii sale în continu¿ cre¿tere, XL WORLD dore¿te s¿-¿i completeze echipa cu noi profesioni¿ti pentru sediul din Iasi.

Pentru detalii accesati www.xlworld.eu