Asistent PR - absolventi PR, Marketing, Jurnalism

Business and Communication Research Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistentul PR se ocupa de:
- implementarea planurilor de comunicare ale firmei;
- urmareste realizarea contractelor de parteneriate media;
- asigura comunicarea interna cu salariatii si colaboratorii;
- asigura comunicarea externa cu presa(comunicate de presa, informari, etc)
- monitorizeaza aparitiile in presa si actualizeaza dosarul de presa si media;
- elaboreaza mesaje pentru comunicarea cu clientii;
- ofera consultanta si suport centrului de asistenta clienti pentru cazurile speciale.

Un rol important il are gestionarea si dezvoltarea blog-ului, newsletter-ului, conceperea mesajelor publicitare pentru campaniile de comunicare.

CERINTE

- studii in domeniul relatiilor publice, jurnalism sau marketing;
- aptitudini foarte bune de redactare a textelor;
- cunoasterea activitatilor de PR;
- cunoasterea foarte buna mediului internet deoarece se va lucra la proiecte pentru servicii pe internet (cursuri online, training, cursuri la distanta) experienta in proiecte similare constituie un avantaj;
- STIE SIGUR ca "nu exista nu pot, exista numai nu vreau"
- capacitatea de a planifica, organiza si finaliza ceea ce incepe;
- abilitati excelente de comunicare si relationare, orientare catre gasirea solutiilor pentru rezolvarea problemelor, capacitatea de a lucra individual;
- capacitate organizatorica si de coordonare a proiectelor;

Este foarte importanta capacitatea de a lucra individual.

Constituie un avantaj domiciliul stabil in Iasi.

BENEFICII OFERITE

In primul rand un job sigur, stabil si cu posibilitati deosebite de dezvoltare si evolutie profesioanala. Se ofera pachet salarial atractiv, program de perfectionare asigurat prin traininguri in Comunicare in Afaceri, Marketing, PR, Mentoring si Dezvoltare Personala. Plan de cariera pe termen mediu.

AcademiadeAfaceri.ro ofera cursuri online de calitate superioara - PREMIUM in domeniul afacerilor, stiintelor sociale, limbilor straine si tehnologiei informatiei. De asemenea sunt oferite burse de studii prin programe M.B.A. si de limbi straine.