ASISTENT MANAGER

S.C. DAS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat:
 preluarea si distribuirea corespondentei catre compartimentele implicate;
 preluarea si directionarea apelurilor telefonice;
 primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate;
 asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor in conformitate cu cerintele zilnice;
 indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;
 elaborarea si redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice;
 trimiterea documentelor prin posta, fax, email;
 asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele;
 asigurarea fluxului informational corespunzator cu santierele din tara si strainatate (Franta; Germania);

CERINTE

- Absolvent al unei forme de invatamant superior (Stiintele comunicarii, Limbi straine, Psihologie etc.)
- Vorbitor de cel putin o limba straina – nivel avansat scris/ vorbit (engleza sau franceza – preferential) – candidatul va fi supus unui test de limba ;
- Foarte buna comunicare interumana si atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
- Gandire logica, memorie buna, atentie la detalii;
- Capacitatea de organizare a timpului si a sarcinilor de serviciu;
- Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- Capacitate de sinteza;
- Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;

BENEFICII OFERITE

Salar motivant.

Prezenta pe piata din 1991, compania DAS este recunoscuta astazi ca lider al pietei de instalatii in constructii din Nord-Estul Romaniei si una dintre cele mai importante companii de instalatii din tara. Dezvoltarea companiei s-a cristalizat in jurul variabilei satisfactia clientului, principala masura a performantelor noastre. Investind in oameni si tehnologii, preocupati de cercetare si de calitatea serviciilor oferite, DAS este astazi - o companie performanta, un lider si un exemplu de competenta.