Asistent in brokeraj

SC RCG Broker de Asigurare SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea produselor companiei
- Consilierea clientilor pe asigurari generale
- Incasarea primelor de asigurare
- Completarea si depunerea zilnica a borderourilor
-Responsabilitate in privinta regimului de gestiune (chitantiere, viramente si documente cu regim special)
- Raportarea periodica a activitatii
- Job-ul include munca de teren

CERINTE

- Persoana proactiva, motivata in a-si dezvolta cariera intr-o companie cu mediu de lucru profesionist si cu standarde inalte de calitate
- Persoana responsabila, serioasa, punctuala, dinamica si orientata catre client
- Capacitatea de comunicare si colaborare operativa in echipa
- Capacitatea de organizare, atentie distrubutiva, initiativa, implicare
- Capacitatea si deprinderile de a lucra in regim de target de vanzari
- Usurinta in relationarea interpersonala si capacitatea de adaptare la societati cu diverse niveluri culturale
- Limba engleza ; nivel conversational constituie un avantaj, dar nu este obligatoriu
- Bine informat, simplu in exprimare, activ dar discret in viata clientilor.

BENEFICII OFERITE

- Training-uri de specializare in urma carora Asistentul in Brokeraj va capata cunostinte si deprinderi in si din domeniu
- Posibilitatea de a interactiona intr-un mod profesionist cu piata financiara si de asigurari
- Program flexibil
- Venituri motivante - comisioane considerabile din vanzari
- Posibilitatea lucrului cu paleta de servicii de asigurari complete
- Garantia fidelizarii portofoliului de clienti

DESCRIEREA FIRMEI

Misiunea RCG

RCG se defineste ca fiind grupul de consultanta roman, independent care, prin membrii fondatori actionari, cat si prin grupul de initiere, ce au experienta intre 5 si 8 ani in domeniu, isi propune sa isi valorifice experienta si profesionalismul pentru a construi, dezvolta si impune in piata romaneasca, in noul context european, un broker de asigurari autohton cu statut de broker european .

Valorile RCG - Respect.Competenta.Garantie

Filozofia RCG - Clientul in centrul activitatii.
Respectul clientului; repetabilitate in calitate serviciilor, relatie pe termen lung cu clientul.

Profilul Asistentului in brokeraj RCG
- Competent; asistent bine informat, simplu in
exprimare, activ dar discret in viata clientilor.

Garantie
Ne-am nascut maturi! Avem o experienta de peste 7 ani in piata de profil, sustinuta de o pregatire si respectiv instruire intr-un mediu profesional european si confirmata de-a lungul anilor prin rezultate foarte bune.

Toate acestea ne permit promovarea unui concept de servicii la standard european , adaptat specificului pietei romanesti, o piata in formare, cu mari nevoi de informare prin deschiderea portilor spre Uniunea Europeana.

Obiective RCG:

* Asistenti in brokeraj profesionisti;
* Paleta completa si complexa de servicii si produse;
* Retea teritoriala de birouri, puncte de lucru.