Asistent broker asigurari generale

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea produselor companiei
- Consilierea clientilor pe asigurari generale
- Incasarea primelor de asigurare
- Completarea si depunerea zilnica a borderourilor
-Responsabilitate in privinta regimului de gestiune (chitantiere, viramente si documente cu regim special)
- Raportarea periodica a activitatii
- Job-ul include munca de teren

CERINTE

- Persoana proactiva, motivata in a-si dezvolta cariera intr-o companie cu mediu de lucru profesionist si cu standarde inalte de calitate
- Persoana responsabila, serioasa, punctuala, dinamica si orientata catre client
- Capacitatea de comunicare si colaborare operativa in echipa
- Capacitatea de organizare, atentie distrubutiva, initiativa, implicare
- Capacitatea si deprinderile de a lucra in regim de target de vanzari
- Usurinta in relationarea interpersonala si capacitatea de adaptare la societati cu diverse niveluri culturale
- Bine informat, simplu in exprimare, activ dar discret in viata clientilor.

BENEFICII OFERITE

- Training-uri de specializare in urma carora Asistentul in Brokeraj va capata cunostinte si deprinderi in si din domeniu
- Posibilitatea de a interactiona intr-un mod profesionist cu piata financiara si de asigurari
- Program flexibil
- Venituri motivante - comisioane considerabile din vanzari
- Posibilitatea lucrului cu paleta de servicii de asigurari complete
- Garantia fidelizarii portofoliului de clienti