Asistent administrativ si comercial

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vino in Echipa nOastra !
Suntem o echipa de leaderi pe piata de consultanta in afaceri si management cu o Vasta Experienta in livrarea de sOlutii de business internationale.
Ne aflam in continua crestere si expansiune in Romania de peste 8 ani !
Activitatea noastra consta in oferirea unei palete largi si diversificate de servicii integrate catre clientii nostri, fiind specializati in Achizitii si Logistica, Calitate si Management de Proiect, Resurse Umane, Financiar si IT.

Suntem in cautarea a 2 noi colegi care sa se alature echipei noastre din Iasi, in departamentul ADV (Administration Direction des Ventes) pentru unul dintre clientii nostri, al carui lant de peste 230 de magazine in Franta, este intr-o continua expansiune.

Responsabilitatile postului :

• Asigurarea legaturii intre magazine si furnizori/prestatari de servicii pentru o retea de peste 230 de magazine situate in Franta ;
• Asigurarea back-up-ului pentru managerul de proiect/ceilalti membri ai echipei, in cazul in care va fi necesar ;
• Participarea la procese de ameliorare a procedurilor ;
• Task-uri administrative diverse, diferite in functie de perioada lunii.

CERINTE

Competente specifice postului:

• Este necesar ca nivelul de limba franceza sa fie avansat, atat in scris, cat si oral ;
• Capacitatea de gestiona situatiile prioritare si de urgenta si adaptabilitatea la situatii stresante care cer reactivitate ;
• Bune capacitati de relationare la telefon si orientare client ;

Competente particulare :

• Este indispensabil ca noul nostru coleg sa fie o persoana pozitiva, curioasa, logica si atenta la detalii ;
• Profil comercial, experienta in centre de apel poate fi un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii :

• Formare gratuita SAP ;
• Formare specifica meseriei si valorilor companiei noastre din Franta ;
• Pachet salarial atractiv ;
• Echipa in plina expansiune si un univers de oportunitati profesionale ;
• Instrumente necesare bunei desfasurari a activitatii.

Asteptam CV-ul tau, insotit de o scrisoare de motivatie pe adresa : calbu@veo-finances.com

Véo Finances est une entreprise d’externalisation de services, fondée en 2006, qui fait partie d’un univers international (36 ans d’activité, plus de 2800 collaborateurs, 196 magasins) ayant une riche histoire dans l’achat, la distribution et la vente des produits provenant de surstocks, fin de séries et invendus.

Notre forte croissance et une évolution permanente dans cet univers d’opportunités nous amènent à rechercher des collègues très motivés pour renforcer notre équipe.