Angajam web developer

Bionyk Network SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- crearea de aplicatii web cu un nivel ridicat de complexitate pentru o platforma de socializare
- colaborarea cu echipa de dezvoltare si design in atingerea obiectivelor urmarite

CERINTE

Cunostinte puternice pe o scara de la 1 la 10:
- PHP 5 / OOP + Mysql : 9
- Javascript (jQuery) / AJAX : 9
- (x)HTML + CSS (cu validare si standarde) : 10
- Flash (AS2-AS3)+(ffmpeg): 8
Cunostinte puternice inseama ca ai folosit aceste limbaje la diferite proiecte cu un nivel foarte ridicat de
complexitate si nu site-uri de prezentari sau alte proiecte minore sau medii.

Cunostintele si lucrul cu urmatoarele reprezinta un mare avantaj:
- www.ape-project.org
- memcached
- Redis
- setul de API-uri de la Google Open Social
- API-urile Google, Youtube, Twitter, etc.
- stii foarte bine ce inseamna scalabilitate cand vine vorba de proiecte cu foarte multi utilizatori
- dezvolti atat front-end cat si back-end

Este obligatoriu sa fi folosit sau sa folosesti o retea de socializare (facebook, myspace, netlog) si sa stii cum functioneaza modulele native ale unui asemenea site (activitate, notificari, etc.)
Cautam o persoana pasionata de web development, extrem de serioasa si care foloseste Google doar 10% restul fiind cunostinte personale.

Bionyk Network are ca domeniu de activitate prelucrarea datelor,administrarea portalurilor web si alte activitati conexe.