Angajam contabil(a)

Edilizia Tools

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC din Iasi cu profil comert angajeaza persoana cu norma intreaga pentru contabilitate.
RESPONSABILITATI:
- inregistrarile contabile uzuale (intrari/iesiri)
- evidenta stocurilor
- evidenta casierie si conturi la banci
- verificarea operatiunilor pana la nivel de balanta
- intocmirea de rapoarte pentru management
- organizarea, gestionarea si arhivarea documentelor;
- depunerea declaratiilor fiscale

CERINTE

- Lucrul cu programe de contabilitate (Nexus)
- Cunostinte solide de operare PC (Outlook, Word si in mod special Excel), comunicare prin email, arhivare electronica (.zip/.rar), lucrul cu platforme de tip "cloud" si "file-sharing" (GoogleDrive, MS OneDrive, Dropbox, etc) si aplicatiile software aferente
- Minim 2 ani experienta in domeniu
- Cunostinte minime lb. engleza
- Meticulozitate si atentie la detalii
- Capacitate de adaptare si invatare rapida
- Persoana responsabila, ordonata, serioasa
- Persoana organizata si capabila sa lucreze bine in echipa
- Persoana comunicativa, capabila sa reprezinte societatea in relatiile cu institutiile statului, bancile, partenerii de afaceri (pe relatii care tin doar de finante-contabilitate)
AVANTAJE:
- cunoasterea programului Nexus si cunoasterea sau disponibilitatea de a invata programe noi (ex. Saga C)
- studii de specialitate
- experienta in contabilitate mai mare de 2 ani
- cunoasterea legislatiei fiscale
- limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

O echipa (foarte) tanara, colegi civilizati
Un mediu de lucru in care ai o reala posibilitate sa inveti multe lucruri si sa te formezi
Un program de munca decent: L-V 09-17