Analist Marketing

CONEX HUMAN RESOURCES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la implementarea planulului de marketing si prezinta rezultatele superiorului direct;
- Mentine contactul cu clientii si partenerii societatii prin materialele promotionale furnizate, prin chestionare de satisfactia clientului si alte documente generate de activitatea specifica;
- Participa la implementarea politicilor de Marketing, normele de uzanta a siglei, logo-ului, culorilor, numelui societatii si a certificatorilor aprobate de conducerea superioara;
- Participa la crearea manualului de identitate vizuala;
- Propune spre aprobare superiorului direct campanii de marketing considerate oportune;
- Realizeaza analize, cercetari de piata relevante activitatii de marketing si vanzari;
- Primeste, stocheaza si arhiveaza toate documentele ce tin de activitatea de marketing;
- Creeaza, intretine si imbunatateste baza de date cu clienti si clienti potentiali;
- Participa la proiectarea grafica si la conceperea textelor materialelor promotionale;
- Monitorizeaza concurenta si inainteaza superiorului direct rapoarte cu privire la evolutia concurentei;
- Se informeaza si urmareste miscarile de piata ale clientilor si concurentilor cu privire la politici de produs si de promovare;

CERINTE

- Experienta relevanta de cel putin 2 ani intr-un post similar;
- Studii de superioare de specialitate absolvite;
- Persoana creativa, dinamica, abilitati de comunicare si negociere, analitica, spirit de echipa, atitudine proactiva;
- Cunoasterea foarte bine a unei limbi de circulatie internationala;
- Operare PC la un nivel avansat;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitate de a lucra intr-o echipa dinamica si profesionista;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala;
- Mediu de lucru placut;
- Pachet salarial motivant corelat cu performanta;

CONEX HUMAN RESOURCES este o companie de Executive Search cu capital integral romanesc. Pentru noi, serviciile de calitate sunt echivalente cu selectarea celor mai potriviti candidati, in cel mai scurt timp, pentru clientii nostri.
Unul din importantii nostri clienti, producator de traditie a pieselor auto, este in cautarea unui Analist Marketing.